Kontakta oss

Trafikledning Skurup

Jessica Kilian

Transportledning, Fjärr, Distribution jessica.kilian@ekdahlmiljo.se bokning@ekdahlmiljo.se +46708208428    

Tommy Persson

Transportledning, Container, lastväxlare & återvinning
tommy.persson@ekdahlmiljo.se
kran@ekdahlmiljo.se
+46703484407

Henrik Ekdahl

Produktionschef 
henrik.ekdahl@ekdahlmiljo.se
bokning@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 07

Stefan Andersson

Transportledning, Fjärr, Distribution
stefan.andersson@ekdahlmiljo.se
bokning@ekdahlmiljo.se
+46721578307

Rickard Nilsson

Transportledning, Kran, Anläggning
rickard.nilsson@ekdahlmiljo.se
kran@ekdahlmiljo.se
+46411244502

Joacim Simonsson

Transportledning, Spannmål, Bulk
joacim.simonsson@ekdahlmiljo.se
kran@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 05

Thomas Sjöstedt

Transportledning, Bilglas
thomas.sjostedt@ekdahlmiljo.se
kran@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 04

Trafikledning Ljungby

Evelyn Eriksson

Transportledning Ljungby
Evelyn Eriksson
evelyn.eriksson@ekdahlmiljo.se
bokning.ljungby@ekdahlmiljo.se
+46372-66915

Fredrik Göransson

Transportledning Ljungby
Fredrik Göransson
fredrik.goransson@ekdahlmiljo.se
bokning.ljungby@ekdahlmiljo.se
+46709-761013

Peje Hellström

Platschef Ljungby
Peje Hellström
per-anders.hellstrom@ekdahlmiljo.se
bokning.ljungby@ekdahlmiljo.se
+46709761050

Kristina Pranjic

Transportledning Ljungby
Kristina Pranjic
kristina.pranjic@ekdahlmiljo.se
bokning.ljungby@ekdahlmiljo.se
+46766232750

Trafikledning Eskilstuna

Tobias Liberg

Tobias Liberg

Platschef Eskilstuna

Tobias.Liberg@ekdahlmiljo.se

+46705269733

Verkstadschef

Johan Andersson

Verkstadschef
johan.andersson@ekdahlmiljo.se
+46706226572

Ledning, Ekonomi & Administration

Linus Ekdahl

HR, adminstration
Linus Ekdahl
linus.ekdahl@ekdahlmiljo.se
+46706152590

Johan Arkler

Johan Arkler Sälj, Norrköping johan.arkler@ekdahlmiljo.se +46708100750

Benny Nilsson

Sälj Skurup
Benny Nilsson
benny.nilsson@ekdahlmiljo.se
+46733555363

Madeleine Ekdahl

VD
madeleine.ekdahl@ekdahlmiljo.se
bokning@ekdahlmiljo.se
+46730701611

Henrik Ekdahl

Produktionschef 
henrik.ekdahl@ekdahlmiljo.se
bokning@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 07

Peter Kristiansson

Fordon & fastighetschef 
peter.kristiansson@ekdahlmiljo.se
kran@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 03

Johanna Söderberg

Transportadministration, reklamationer
johanna.soderberg@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 00

Maria Malmborg

Administrationschef
maria.malmborg@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 00

Lars Åkerlund

Transportadministration
lars.akerlund@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 00

Mia Linden

Ekonomi
mia.linden@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 06

Ingela Ekdahl

Ekonomichef 
ingela.ekdahl@ekdahlmiljo.se
0411-24 45 01

Stefan Skenning

Sälj Ljungby
Stefan Skenning
stefan.skenning@ekdahlmiljo.se
+46727416283

Hans Persson

Ekonomi Ljungby
Hans Persson
hans.persson@ekdahlmiljo.se
+46766232753

Ekdahl Miljö AB, Östra Olstorpsgatan 16, 274 30 Skurup
Telefon 0411-24 45 00. E-post miljo@ekdahlmiljo.se

 

Ekdahl Miljö AB, Bredemadsvägen 3, 34118 Ljungby           Ekdahl Miljö AB, Nybyvägen 20, 644 31 Torshälla

 

Skurup